БЕНЕКОС НЕИНГ ПОЛИСКА ЦВЕЌЕ ЦРВЕН FL 5 ML


906 Бришење.


Лак за нокти BENECOS НЕИНГ ПОЛСКИ ЦВЕЌЕ ЦРВЕН

Бенкос лак не содржи формалдехид, толуен, камфор и фталати.

Светли бои ќе ги задоволат најсложените модата.

Бидете светли и уникатни со козметички бренд Benecos - лесно!

Пред нанесувањето на лакот, површината на ноктите треба да се одмасти со помош на отстранувач на лак или сапун за раце.

Дозволете лакот целосно да се исуши. Не користете фен за сушење на ноктите!

Повеќе заситена и длабока боја излегува ако да се стави лак во неколку слоеви.

Состав: етил ацетат, бутил ацетат, нитроцелулозни, адипинска киселина / неопентил гликол / TRIMELLITIC анхидрид кополимер, ацетил трибутил цитрат, изопропил алкохол, STEARALKONIUM HECTORITE, сукроза ацетат исобутрат, PENTAERYTHRITYL TETRAISOSTEARATE, (+/- (може да содржи): CI 77891, силициум диоксид MICA CI 77491 CI 77499 CI 15850 CI 15880 CI 77266 BARIUM SULFATE CI 77510 CI 77861 CI 19140)

Волумен: 5 ml

EAN-код: 4260198094731